Hakkımızda

Firma Tanıtımı

Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş., kimyevi gübre üretimi konusunda, sektörünün öncü ve yenilikçi firmalarındandır. Kurulduğu günden bugüne kadar sürekli gelişmeyi hedef edinmiş, Türkiye ve Dünya'da sektörel pek çok ilke imza atmıştır.

BAGFAŞ Entegre Gübre Tesisleri, Marmara Denizi'nin güneyinde Bandırma - Erdek arasında, Kapıdağ yarımadasının karayla birleştiği noktanın yanı başında kuruludur.

BAGFAŞ, gerçek anlamda halka açık şirket özelliklerini taşımakta olup, Türk Sermaye Piyasası Mevzuatında öngörülüş olan tüm özellikleri daha kuruluş aşamasında ana sözleşmesine almış, sadece teknolojik alanda değil, hukuksal ve sosyal alanda da örnek bir şirkettir.

1969 yılında ülkemizin artan kimyevi gübre ihtiyacını gören Etibank Boraks ve Asitborik fabrikaları kurucusu genç bir mühendis olan Sınai Kimya Yüksek Mühendisi RECEP GENÇER' in önderliğinde yöre çiftçi ve iş adamları tarafından kurulmuştur. Kuruluşunu takiben halka açılan BAGFAŞ'ın hisse senetleri o tarihlerden itibaren piyasalarda işlem görmüştür. Şirket merkezi 1978 yılında, Genel Kurulun oybirliği kararı ile İstanbul'a alınmıştır.

Misyon Vizyon

Ülkemiz ekonomisinde tarımın, tarımda da kimyevi gübrenin öneminin bilinciyle takip ettiğimiz misyonumuz, Türk çiftçisine en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla sunarak kuruluş amacımız olan çiftçilere hizmete devam etmektir.

Vizyonumuz ise, sürekli kendini geliştirip yenileyen yapısıyla tüketicilerin tercih ettiği bir marka olmaya devam edip, müşteri memnuniyetinden aldığımız güç ile gübre sektöründe çığırlar açmaya devam etmektedir. Sahip olduğumuz değerlerimiz arasında;

 • Ürün kalitesini en önde tutmak
 • Çiftçilerini, bayileri ve hissedarlarını gözetmek
 • Dürüst, çalışkan, dinamik olmak
 • Araştırmacı ve yenilikçi olmak

bulunmaktadır.

Kalite Politikası

Günümüzde tarımsal üretimin vazgeçilmez girdilerinin en önemlisi kimyasal gübredir. Topraktan yüksek kalite ve miktarda verim alınması için kaliteli gübre kullanılması çok önemlidir. Diğer koşulların aynı kalması durumunda sadece doğru cins ve miktarda kaliteli kimyasal gübre kullanımı ile %50'nin üzerinde verim artışının sağlanması mümkündür.

BAGFAŞ Entegre tesislerinin ileri teknolojisi ve kendini sürekli geliştiren deneyimli uzman kadrosu, Türk ve dünya çiftçisine uygun fiyatla kaliteli kimyevi gübreyi sunmayı hedef edinmiş ve BAGFAŞ gübreleri kalitesi ile sektörde haklı bir yer edinmiştir.

BAGFAŞ, kaliteli üretimini TSE belgesi ile tescillemiş olmasının yanında, Dünya Gübre Üreticileri Birliği İFA'nın önde gelen bir ismi ve Dünya gübre atlasında adı olan ülkemizin en büyük kimyevi gübre ihracatçısıdır.

Sosyal Sorumluluk

BAGFAŞ ticari alandaki başarısını sosyal sorumluluk faaliyetleriyle bütünlemekte, hem çalışanlarına ve hem de çevre halkına çeşitli hizmetler sunmaktadır.

TOPRAK TAHLİL LABORATUVARI

Toprak tahlil laboratuarı, her türlü teknik donanım ve yetişkin elemana sahip, yöre çiftçilerimiz topraklarını analiz ederek toprağın reçetesini sunmaktadır.

ATATÜRK KÜLTÜR SİTESİ

1986 yılında hizmete açılan BAGFAŞ Camii ve Kütüphanesi ile şirket çalışanları, ortakları çevre halkımız ve tüm yurttaşlarımızın yararlanabildiği birimlerdir.

RECEP GENÇER ANADOLU TEKNİK, ANADOLU MESLEK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

BAGFAŞ Kurucu Murahhas Azası Sınai Kimya Yüksek Mühendisi RECEP GENÇER tarafından inşa edilmiş ve Türk Milli Eğitiminin hizmetine tahsis edilmiştir. Bandırma-Edincik-Gönen yolu üzerinde, 60 bin metrekare alanda yerleşik, çağdaş eğitim anlayışına uygun tam donanımlı bir eğitim ve öğretim kurumudur. Bu eğitim sitesinin içerisine her türlü sportif ve kültürel faaliyetlerde kullanılmak üzere NERİMAN GENÇER SPOR KOMPLEKSİ yaptırılarak, Türk gençliğinin hizmetine sunulmuştur.

RECEP GENÇER VAKFI

BAGFAŞ Fabrikaları’nda çalışan personelin çocukları ve yöremizde imkânları kısıtlı, zeki, çalışkan öğrencilere yurt içi ve yurt dışında öğrenim gören öğrencilere karşılıksız olarak yüksek öğrenim bursu vermekte olup halen yüksek öğrenim bursu alan 127 öğrenci mevcuttur.

Vakıf, Bandırma-Erdek-Edincik'teki orta dereceli okullarda öğrenim gören ve okul yönetimlerince tespit edilen olanakları kısıtlı ve başarılı öğrencilere her eğitim ve öğretim yılı başında giyim yardımı ve dar gelirli yöre halkımıza da her ramazan ayında gıda yardımında bulunmaktadır.

Yönetim Kurulu

Yahya Kemal

GENÇER

Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza

İpek Seviye GENÇER

YAĞCI

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Erdal DUMANLIBağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet Sırrı YIRCALIBağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Hayrullah Nur AKSU

Yönetim Kurulu Üyesi

Mustafa İLGEN

Yönetim Kurulu Üyesi

Talat LEVENT

Yönetim Kurulu Üyesi

Üst Yönetim

Yahya Kemal GENÇER

Genel Müdür
(Kimya Yüksek Mühendisi)

İbrahim ÜNAL

Genel Müdür Yardımcısı
(Muhasebe ve Mali İşler - İdari ve Genel Yönetim)

İpek Seviye GENÇER YAĞCI

Genel Müdür Yardımcısı
(Ticari-Hukuk)


İştirakler

 • BADETAŞ - BANDIRMA DENİZ TAŞIMACILIĞI A.Ş.
  Deniz taşımacılığı , romörkaj hizmetleri
  İştirak oranı : % 46.70
 • BAGASAN - BAGFAŞ AMBALAJ SANAYİİ A.Ş.
  Polietilen ve polipropilen ağır hizmet torbası üretimi.
  İştirak oranı . % 3.33
 • BAGFAŞ SERVİS PAZARLAMA LTD.ŞTİ.
  Pazarlama, nakliye ve sair hizmetler
  İştirak oranı : %55
 • BAGFAŞ TEKNİK MÜTEAHHİTLİK LTD.ŞTİ.
  Teknik bakım hizmetleri.
  İştirak oranı: % 40
 • T GÜBRE DIŞ TİCARET A.Ş.
  Kimyevi ithalat ve ihracatı.
  İştirak oranı: % 100
  Sosyal Medya
  İletişim
  Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş.

Kılıçalipaşa Mah. Susam Sok. No:22
Cihangir, Beyoğlu, İstanbul
Türkiye 34433

Tel : +90 (212) 293 08 85
Mail : info@bagfas.com.tr
Çalışma Saatleri : 8:30 - 17:30 (Pazartesi - Cuma)